Primeira Liga  Portugal
Belenenses ۰ - ۵ Benfica
پایان
۰۰:۰۰
Moreirense - FC Porto
۲۱:۳۰
Sporting Braga - Aves
۲۳:۳۰
Boavista - Marítimo
۲۳:۴۵
  Segunda Division B4  Spain
Córdoba B ۱ - ۲ Extremadura
پایان
۰۰:۰۰
Villanovense ۰ - ۰ San Fernando
پایان
۰۰:۰۰
Lorca Deportiva CF - Real Betis B
۱۳:۳۰
Melilla - Las Palmas B
۱۵:۳۰
Écija - Real Murcia
۲۲:۳۰
  Série B  Brazil
Internacional ۳ - ۰ ABC
پایان
۰۰:۰۰
Santa Cruz Recife ۰ - ۲ Guarani de Campinas
پایان
۰۰:۰۰
Ceará ۱ - ۴ Boa EC
پایان
۰۰:۰۰
Luverdense ۲ - ۲ CRB
پایان
۰۰:۰۰
Paraná ۰ - ۰ Paysandu
پایان
۰۲:۳۰
  Tercera B  Chile
Colegio Quillon - Indep Hualqui
۰۰:۳۰
Brisas del Maipo - Provincial Talagante
۰۱:۳۰
Cultural Maipú - Quintero Unido
۰۱:۳۰
Unión Compañías ۳ - ۰ Unión Casablanca
پایان
۰۱:۳۰
CD Ferroviarios - Pudahuel Barrancas
۰۲:۳۰
Juvenil Palmilla ۱ - ۴ Rancagua Sur
پایان
۰۳:۰۰
Municipal Santiago - Juventud Salvador
۰۳:۳۰
EF Macul - CD Pirque
۰۳:۳۰
Juventud Puente Alto - Deportes Quindío
۱۸:۰۰
CSD Enfoque - CD Caupolican
۲۳:۳۰
  NWSL  United States
Washington Spirit ۰ - ۲ North Carolina Courage W
پایان
۰۰:۳۰
Orlando Pride W ۲ - ۱ Boston Breakers
پایان
۰۰:۳۰
Seattle Reign ۴ - ۵ Sky Blue FC
پایان
۰۳:۳۰
Houston Dash ۰ - ۰ Portland Thorns
۰۶:۳۰
  LaLiga2  Spain
Barcelona B ۲ - ۱ Valladolid
پایان
۰۰:۳۰
Rayo Vallecano - Real Oviedo
۲۱:۳۰
Almería - Gimnàstic Tarragona
۲۳:۰۰
  Primera Division  Venezuela
Zulia FC ۱ - ۲ Caracas FC
پایان
۰۰:۳۰
Deportivo La Guaira ۰ - ۱ Deportivo Lara
پایان
۰۰:۳۰
Deportivo Táchira ۱ - ۰ Carabobo FC
پایان
۰۳:۳۰
  Primera División Clausura  Peru
Sport Rosario ۰ - ۳ Deportivo Municipal
پایان
۰۰:۳۰
Sporting Cristal - Sport Huancayo
۲۰:۴۵
Alianza Lima - Real Garcilaso
۲۲:۴۵
  T & T Pro League  Trinidad and Tobago
Morvant Caledonia United - St. Ann's Rangers
۰۰:۳۰
  Paulista Cup  Brazil
Atibaia ۰ - ۱ Inter de Limeira
پایان
۰۰:۳۰
Ferroviária ۲ - ۱ Linense
پایان
۰۲:۳۰
Santos II ۲ - ۱ Taubaté
پایان
۰۲:۳۰
Velo Clube - Mirassol
۱۷:۳۰
Nacional - Portuguesa SP
۲۳:۳۰
  USL  United States
FC Cincinnati ۰ - ۴ NY Red Bulls B
پایان
۰۰:۳۰
Charleston Battery ۱ - ۰ Rochester Rhinos
پایان
۰۲:۳۵
Toronto FC B ۱ - ۲ Richmond Kickers
پایان
۰۳:۳۰
Orlando City B ۱ - ۱ Charlotte Eagles
پایان
۰۳:۳۰
Ottawa Fury ۱ - ۱ Tampa Bay Rowdies
پایان
۰۴:۰۰
Vancouver Whitecaps B ۱ - ۱ Rio Grande Valley
پایان
۰۵:۰۰
Pittsburgh Riverhounds ۲ - ۱ Saint Louis FC
پایان
۰۵:۰۰
San Antonio FC ۰ - ۰ Oklahoma City Energy
پایان
۰۵:۰۰
Reno 1868 ۰ - ۰ Sacramento Republic
۰۷:۳۰
  Primera B  Colombia
Fortaleza FC ۲ - ۲ Cúcuta Deportivo
پایان
۰۰:۴۵
Barranquilla FC ۲ - ۱ Valledupar FC
پایان
۰۱:۰۰
Chicó FC - Bogotá
۲۳:۳۰
  LaLiga  Spain
Espanyol ۱ - ۱ Sevilla
پایان
۰۰:۴۵
Getafe - Athletic Bilbao
۲۰:۴۵
Real Betis - FC Barcelona
۲۲:۴۵
  Liga Águila  Colombia
Tigres ۱ - ۲ Águilas Doradas
پایان
۰۰:۴۵
Patriotas Boyacá ۰ - ۲ Atlético Bucaramanga
پایان
۰۳:۰۰
Deportivo Cali ۰ - ۲ Santa Fe
پایان
۰۳:۳۰
Independiente Medellín ۰ - ۱ Deportivo Pasto
پایان
۰۵:۱۵
Millonarios - América de Cali
۱۹:۴۵
  Torneo Federal B  Argentina
Sports Salto ۲ - ۵ Belgrano San Nicolás
پایان
۰۱:۰۰
  Campeonato Serie B  Ecuador
Gualaceo ۰ - ۱ LDU Portoviejo
پایان
۰۱:۳۰
Olmedo ۲ - ۱ Técnico Universitario
پایان
۰۱:۳۰
  Costa Rica Segunda  Costa Rica
Cariari Pococí ۱ - ۲ Escazú
پایان
۰۱:۳۰
  LPF - Apertura  Panama
Independiente La Chorrera ۱ - ۰ Atlético Veragüense
پایان
۰۱:۳۰
Tauro (PAN) ۲ - ۲ Sporting San Miguelito (PAN)
پایان
۰۳:۳۰
  Primera División  Chile
Palestino ۱ - ۲ Antofagasta
پایان
۰۱:۳۰
Universidad de Concepción ۲ - ۱ Colo Colo
پایان
۰۴:۰۰
Curicó Unido - Deportes Iquique
۱۹:۳۰
OHiggins - Everton
۲۳:۰۰
  Primera Division  Guatemala
Carchá ۱ - ۱ Mixco
پایان
۰۱:۳۰
  Primera B  Chile
Deportes Copiapó ۳ - ۱ Barnechea
پایان
۰۱:۳۰
Ñublense ۰ - ۱ Coquimbo Unido
پایان
۰۲:۳۰
  LFPB  Bolivia
Petrolero de Yacuiba ۱ - ۱ The Strongest
پایان
۰۱:۴۵
Universitario de Sucre ۱ - ۱ Sport Boys Warnes
پایان
۰۴:۰۰
  Primera División - Apertura  El Salvador
Deportivo FAS ۱ - ۱ Deportivo Águila
پایان
۰۲:۰۰
Luis Ángel Firpo ۱ - ۲ Chalatenango
پایان
۰۵:۰۰
Pasaquina FC ۱ - ۰ Sonsonate FC
پایان
۰۵:۰۰
  Série D - Playoffs  Brazil
Globo FC - Juazeirense
۰۲:۰۰
  Division Profesional  Paraguay
General Diaz ۲ - ۱ Libertad
پایان
۰۲:۳۰
Rubio Ñú - Sol de América
۲۳:۳۰
  Série A  Brazil
Atlético Goianiense ۰ - ۲ Flamengo
پایان
۰۲:۳۰
Atlético Paranaense - Grêmio
۱۸:۳۰
São Paulo - Avaí
۲۳:۳۰
Vasco da Gama - Bahia
۲۳:۳۰
Sport Recife - Cruzeiro
۲۳:۳۰
Botafogo - Ponte Preta
۲۳:۳۰
  Liga Nacional de Ascenso  Panama
Atlético Nacional ۲ - ۳ Leones de América
پایان
۰۲:۳۰
San Martín de San Juan ۱ - ۱ Centenario
پایان
۰۵:۳۰
  Liga MX - Apertura  Mexico
Club América ۳ - ۲ Lobos BUAP
پایان
۰۲:۳۰
Atlas ۱ - ۲ Cruz Azul
پایان
۰۲:۳۵
Querétaro ۱ - ۱ Veracruz
پایان
۰۴:۳۰
Pumas UNAM ۰ - ۲ Tigres UANL
پایان
۰۴:۳۰
Monterrey ۲ - ۱ León
پایان
۰۴:۳۶
Puebla ۰ - ۰ Chivas Guadalajara
۰۶:۳۶
Necaxa - Toluca
۲۱:۳۰
  Série C - Group A  Brazil
Fortaleza ۰ - ۲ Sampaio Corrêa
پایان
۰۳:۳۰
  NASL - Fall Season  United States
Indy Eleven ۳ - ۳ New York Cosmos
پایان
۰۴:۰۰
North Carolina ۱ - ۱ San Francisco Deltas
پایان
۰۴:۳۰
  Major League Soccer  United States
Columbus Crew ۱ - ۱ Orlando City
پایان
۰۴:۰۸
Real Salt Lake ۱ - ۳ Montreal Impact
پایان
۰۴:۰۸
Toronto FC ۳ - ۱ Chicago Fire
پایان
۰۴:۳۸
FC Dallas ۰ - ۲ Sporting Kansas City
پایان
۰۵:۰۸
DC United ۱ - ۰ Colorado Rapids
پایان
۰۵:۳۸
Houston Dynamo ۰ - ۰ Vancouver Whitecaps
۰۶:۳۸
Philadelphia Union ۰ - ۰ San Jose Earthquakes
۰۷:۰۸
  Liga de Ascenso - Apertura  Mexico
Dorados ۰ - ۰ Alebrijes de Oaxaca
پایان
۰۴:۳۰
Mineros de Zacatecas ۱ - ۲ FC Juárez
پایان
۰۵:۳۰
Potros UAEM ۰ - ۱ Tampico Madero
پایان
۰۵:۳۰
  New Zealand. Mainland Premier League  New Zealand
Nelson Suburbs ۰ - ۴ Ferrymead Bays
پایان
۰۴:۳۰
  Segunda Division  Mexico
Cruz Azul Hidalgo ۰ - ۲ Inter Playa del Carmen
پایان
۰۴:۳۰
  Argentino A - Reválida 6  Honduras
Olimpia - Real España
۰۵:۳۰
  Primera Division  Nicaragua
Diriangén ۱ - ۱ Real Estelí (NIC)
پایان
۰۵:۳۰
Deportivo Ocotal ۱ - ۰ San Francisco
پایان
۰۵:۳۰
  Argentino A - Reválida 2  Costa Rica
Cartaginés ۱ - ۱ Carmelita
پایان
۰۵:۳۰
Águilas Guanacastecas ۲ - ۴ Santos de Guápiles
پایان
۰۵:۳۰
AD Grecia ۰ - ۰ Herediano
۰۶:۳۰
Universidad C.R. - Deportivo Saprissa
۲۱:۳۰
Limón FC - Pérez Zeledón
۲۱:۳۰
  Regional Football League  Japan
Kariya ۱ - ۰ Chukyo University
پایان
۰۶:۰۰
  Nadeshiko League Division 2 Women  Japan
Setagaya Sfida W ۰ - ۰ Okayama Belle Yunogo (W)
۰۶:۳۰
  NPL U20  Australia
Geelong Warriors U20 ۰ - ۰ Hume City U20
۰۶:۴۵
St. Albans Saints U20 ۰ - ۰ Melbourne Knights U20
۰۷:۰۰
Avondale Heights FC U20 ۰ - ۰ Port Melbourne U20
۰۷:۳۰
Oakleigh Cannons U20 ۰ - ۰ Bentleigh Greens U20
۰۷:۳۰
Heidelberg United U20 ۰ - ۰ FC Bulleen Lions U20
۰۷:۳۰
Kingston U20 ۰ - ۰ South Melbourne U20
۰۷:۳۰
Pascoe Vale U20 ۰ - ۰ Green Gully U20
۰۷:۳۰
Canberra U20 ۰ - ۰ Gungahlin U20
۰۷:۳۰
  National Football League  Fiji
Suva - Rakiraki
۰۷:۳۰
  Australia. New South Wales. League 2  Australia
Western Sydney W. U21 ۰ - ۰ Mounties Wanderers
۰۷:۳۰
Hills Brumbies - Blacktown Spartans
۰۹:۳۰
Central Coast Mariners Academy - Bankstown City Lions
۰۹:۳۰
Northern Tigers - Marconi Stallions
۰۹:۳۰
Bankstown Berries - North Shore Mariners
۰۹:۳۰
  ACT Premier League  Australia
Canberra FC - Gungahlin United
۰۹:۳۰
Woden Valley - Cooma Tigers
۰۹:۳۰
  NPL NSW Play Offs  Australia
Rockdale City Suns - Blacktown City Demons
۰۹:۳۰
  Japan Football League  Japan
Vanraure Hachinohe - MIO Biwako Kusatsu
۱۰:۳۰
  Yi League Two  China
Hebei Elite - Qingdao Jonoon
۱۲:۰۰
Shaanxi Changan - Heilongjiang Lava Spring
۱۲:۳۰
  Super League  China
Tianjin Quanjian F.C - Changchun Yatai
۱۲:۳۰
Shandong Luneng Taishan - Guangzhou R&F
۱۶:۰۵
Chongqing Lifan - Henan Construction
۱۶:۰۵
  Liga 1  Indonesia
Sriwijaya FC - Bhayangkara Surabaya United
۱۲:۳۰
Gresik United - Persib
۱۶:۰۰
  Southeast Asian Games Women  International
Myanmar W - Vietnam W
۱۲:۳۰
Thailand W - Malaysia W
۱۷:۱۵
  Czech Republic. 5 Liga  Czech Republic
1. Hfk Olomouc Ii - Slovan Cernovir
۱۲:۳۰
Moravská Slavia Brno - Olimpia Rajecko
۱۹:۰۰
Tatran Bohunice - Dosta Bystrc
۱۹:۰۰
  Liga 2  Indonesia
PSIR Rembang - Sragen FC
۱۲:۴۵
Persinga Ngawi - Martapura
۱۳:۳۰
Madura United FC - PSBI Blitar
۱۳:۳۰
Kalteng Putra - Perssu Sumenep
۱۳:۳۰
Persekap Pasuruan - Persigo Semeru
۱۳:۳۰
Persikabo Bogor - Persikad Depok
۱۳:۳۰
Persibas Banyumas - Persibat Batang
۱۳:۳۰
  Czech Republic 4. Liga  Czech Republic
Frýdlant - FC TVD Slavicin
۱۲:۴۵
  II Liga  Czech Republic
Vitkovice - FK Viktoria Zizkov
۱۲:۴۵
FC Hradec Kralove - SK Dynamo Ceske Budejovice
۱۹:۳۰
SK Slovan Varnsdorf - FC Graffin Vlasim
۱۹:۳۰
  J-League Division 2  Japan
Matsumoto Yamaga FC - Fagiano Okayama
۱۳:۳۰
Avispa Fukuoka - Nagoya Grampus Eight
۱۳:۳۰
Oita Trinita - Kyoto Sanga FC
۱۳:۳۰
Zweigen Kanazawa - Thespa Kusatsu
۱۳:۳۰
Mito Hollyhock - Yokohama FC
۱۳:۳۰
Machida Zelvia - Ehime FC
۱۳:۳۰
V-Varen Nagasaki - Tokyo Verdy
۱۴:۰۰
Roasso Kumamoto - Shonan Bellmare
۱۴:۳۰
  J-League Division 1  Japan
Yokohama F.Marinos - Vissel Kobe
۱۴:۰۰
  Tercera Division  Spain
Alfaro - Logroñés II
۱۴:۰۰
Llanera - Condal Club
۱۴:۱۵
Siete Villas - Cultural Guarnizo
۱۴:۱۵
Santa Catalina Atlético - CE Mercadal
۱۴:۳۰
Náxara CD - CD Villegas
۱۴:۳۰
Casalarreina - Varea
۱۴:۳۰
Lanzarote - Tenisca
۱۵:۳۰
Villa de Santa Brígida - Unión Sur Yaiza
۱۵:۳۰
Tenerife B - Marino
۱۵:۳۰
Buzanada - Estrella
۱۵:۳۰
Tuilla - Atlético Lugones
۱۸:۳۰
CD Castro - Selaya FC
۲۰:۰۰
CA Cirbonero - UD Mutilvera
۲۰:۳۰
L'Entregu - Marino de Luanco
۲۰:۳۰
CD Praviano - Real Avilés
۲۰:۳۰
Santfeliuenc FC - EC Granollers
۲۰:۳۰
Club Siero - CD Colunga
۲۰:۳۰
SD Negreira - Céltiga
۲۰:۳۰
Langreo - CD Roces
۲۰:۳۰
Laracha - CD Boiro
۲۰:۳۰
CD Tedeón - Haro Deportivo
۲۰:۳۰
CD Pradejón - CD Anguiano
۲۰:۳۰
Oyonesa - SD Logroñés
۲۱:۰۰
Atlético Albericia - Cayón
۲۱:۰۰
CD Mosconia - Gijón Industrial
۲۱:۰۰
RC Villalbes - Bergantiños FC
۲۱:۰۰
Calasancio - CA Vianés
۲۱:۰۰
EG El Palmar - UCAM Murcia II
۲۱:۰۰
CD River Ega - CD Corellano
۲۱:۰۰
CD Agoncillo - River Ebro
۲۱:۱۵
Figueres - Horta
۲۱:۳۰
EDMF Churra - Muleño
۲۱:۳۰
Espanyol B - Castelldefels
۲۱:۳۰
Vimenor - Velarde
۲۱:۳۰
Conquense - La Roda
۲۱:۳۰
CD Choco - Cultural Areas
۲۱:۳۰
Villalonga FC - CD Barco
۲۱:۳۰
Silva SD - SD Compostela
۲۱:۳۰
Almagro - CD Pedroñeras
۲۱:۳۰
Europa - Cerdanyola del Vallès
۲۱:۳۰
Rincón - Martos CD
۲۱:۳۰
Yeclano - Lorca II
۲۱:۳۰
Deportiva Minera - FC Pinatar Arena
۲۱:۳۰
Bala Azul - Mar Menor CF
۲۱:۳۰
UD Socuéllamos - Quintanar del Rey
۲۲:۰۰
Mora CF - Atlético Tomelloso
۲۲:۰۰
Santboià - Sant Andreu
۲۲:۳۰
Gavá - Terrassa
۲۲:۳۰
  Segunda Division B3  Spain
Valencia B - Deportivo Aragon
۱۴:۳۰
Elche B - Sabadell
۱۴:۳۰
  K League  South Korea
Pohang Steelers - Incheon United
۱۴:۳۰
Sangju Sangmu Phoenix - Daegu FC
۱۴:۳۰
  ALKA Superliga Regular  Denmark
FC Midtjylland - OB
۱۴:۳۰
Lyngby - Hobro IK
۱۸:۳۰
  Cup  Kenya
Tusker FC - Vihiga United
۱۴:۳۰
Leopards - Wazito
۱۶:۴۵
  K League Challenge  South Korea
Seoul E-Land FC - Daejeon Citizen
۱۴:۳۰
  Leinster League  Ireland
Liffeys Pearse - Dunboyne AFC
۱۴:۳۰
  Segunda Liga  Portugal
Sporting B - Real
۱۴:۴۵
  Regional Liga Nord  Germany
1.FC Germania Egestorf-Langreder - Hannover 96 Am.
۱۵:۳۰
VfV Borussia 06 Hildesheim - FC St. Pauli Am.
۱۶:۳۰
FC Eintracht Norderstedt - TSV Havelse
۱۶:۳۰
ETSV Weiche Flensburg - Lüneburger Sport-Klub Hansa
۱۷:۳۰
  2. Div Kvinner AVD 09 - Finnmark  Norway
Bossekop 2 W - Bardufoss W
۱۵:۳۰
  2. Divisionen Pulje 2  Denmark
Middelfart - Avarta
۱۵:۳۰
  Toppserien  Norway
Trondheims-Ørn - Medkila
۱۵:۳۰
Stabæk W - Grand Bodø
۲۰:۳۰
  Super League  Zambia
Nkwazi - Buildcon
۱۵:۳۰
Lusaka Dynamos - Red Arrows
۱۷:۳۰
City of Lusaka - Nchanga Rangers
۱۷:۳۰
NAPSA Stars - ZESCO
۱۷:۳۰
Real Nakonde - Mufulira
۱۷:۳۰
Green Buffaloes FC - Nkana FC
۱۷:۳۰
Lumwana Radiants - Konkola
۱۷:۳۰
Kabwe Warriors - Green Eagles
۱۷:۳۰
Power Dynamos - Forest Rangers
۱۷:۳۰
Zanaco (ZAM) - Nakambala Leopards
۱۷:۳۰
  Calcutta Premier Division  India
Southern Samity - Mohammedan
۱۶:۰۰
  2.Bundesliga  Germany
Union Berlin - FC Nürnberg
۱۶:۰۰
SSV Jahn Regensburg - FC Ingolstadt 04
۱۶:۰۰
Greuther Fürth - Holstein Kiel
۱۶:۰۰
  Jia League One  China
Xinjiang Tianshan Leopard FC - Wuhan Zall
۱۶:۰۰
Nei Mongol - Beijing
۱۶:۰۵
  2. Divisionen Pulje 3  Denmark
VSK Århus - Ringkøbing
۱۶:۰۰
  Regional Liga Nordost  Germany
Energie Cottbus - VfB Auerbach
۱۶:۰۰
FC Viktoria 1889 Berlin - Berliner AK 07
۱۶:۰۰
TSG Neustrelitz - ZFC Meuselwitz
۱۶:۰۰
BSG Chemie Leipzig - FSV Budissa Bautzen
۱۶:۰۰
FSV Wacker Nordhausen - Hertha BSC Berlin Am.
۱۶:۰۰
VSG Altglienicke - BFC Dynamo
۱۶:۰۰
  Reserve Prime League  Singapore
Geylang Intl. Res. - Tampines Rovers Res.
۱۶:۱۵
  Elite One  Cameroon
Racing de Bafoussam - Unisport Bafang (CMR)
۱۶:۳۰
Feutcheu - Union Douala (CMR)
۱۶:۳۰
Colombe - UMS de Loum
۱۸:۳۰
  2. Division - 2  Norway
Byåsen - Hønefoss
۱۶:۳۰
Fana - Nardo
۱۸:۳۰
Nest-Sotra - Bryne
۲۰:۳۰
  Kolmonen - Uusimaa & Helsinki 1  Finland
EIF/Akademi - HPS
۱۶:۳۰
  Premiere League - Regular  Russia
Zenit St.Petersburg - Amkar
۱۶:۳۰
FC Ufa - Dynamo Moskva
۱۹:۰۰
Krasnodar - Rostov
۲۱:۳۰
  Premier League  Kazakhstan
Taraz - Tobol Kostanay
۱۶:۳۰
FK Atyrau - Ordabasy
۱۷:۰۰
FK Kaysar - Irtysh Pavlodar
۱۸:۰۰
FC Shakhter Karagandy - FC Kairat Almaty
۱۸:۳۰
  3.Bundesliga  Germany
Carl Zeiss Jena - Sportfreunde Lotte
۱۶:۳۰
Hansa Rostock - FC Würzburger Kickers
۱۶:۳۰
  Regional Liga Südwest  Germany
KSV Hessen Kassel - Kickers Offenbach
۱۶:۳۰
SC Freiburg Am. - SV Waldhof Mannheim
۱۶:۳۰
  Regional Liga West  Germany
FC Köln Am. - Rot Weiss Essen
۱۶:۳۰
  2. Division - 1  Norway
Alta - Nybergsund
۱۶:۳۰
Raufoss - Finnsnes
۱۷:۳۰
  Bet25 Liga  Denmark
Brabrand - Vendsyssel FF
۱۷:۰۰
FC Roskilde - FC Fredericia
۱۷:۰۰
Nykøbing FC - HB Køge
۱۷:۰۰
Viborg - Fremad Amager
۱۷:۰۰
Vejle Boldklub Kolding - Skive
۱۷:۰۰
Thisted FC Elite - Esbjerg
۱۷:۰۰
  Belgian First Division A  Belgium
Sint-Truiden - RSC Anderlecht
۱۷:۰۰
Club Brugge KV - KV Kortrijk
۲۰:۳۰
  Premier League  England
Newcastle United - Huddersfield Town
۱۷:۰۰
چلسی - Tottenham Hotspur
۱۹:۳۰
  Eredivisie  Netherlands
FC Groningen - Ajax
۱۷:۰۰
Willem II - FC Utrecht
۱۷:۰۰
PEC Zwolle - Sparta Rotterdam
۱۹:۱۵
PSV Eindhoven - NAC Breda
۱۹:۱۵
  Super League  Malawi
Be Forward Wanderers - Mzuni FC
۱۷:۰۰
  Southeast Asian Games  International
Cambodia U23 - Thailand-U23
۱۷:۱۵
Vietnam U23 - Philippines U23
۱۷:۱۵
  Allsvenskan  Sweden
Halmstads BK - Djurgårdens IF
۱۷:۳۰
AIK - Östersunds FK
۱۷:۳۰
BK Häcken - IFK Göteborg
۲۰:۰۰
IFK Norrköping - IK Sirius FK
۲۰:۰۰
  Ligue 1  France
Caen - Lille
۱۷:۳۰
Angers - Marseille
۱۹:۳۰
Toulouse - Paris SG
۲۳:۳۰
  Superettan  Sweden
GAIS - Helsingborgs IF
۱۷:۳۰
IFK Värnamo - IF Brommapojkarna
۱۷:۳۰
Åtvidabergs FF - Falkenbergs FF
۱۹:۳۰
Dalkurd FF - Norrby IF
۱۹:۳۰
  Elite Cup  Lebanon
Al Ahed - Al-Nejmeh
۱۷:۳۰
  Premier League  South Africa
Kaizer Chiefs - Bloem Celtic
۱۷:۳۰
Maritzburg United - Platinum Stars
۱۷:۳۰
  National First Division  South Africa
Real Kings - Richards Bay
۱۷:۳۰
Cape Town All Stars - Milano United
۱۷:۳۰
  Premier League  Azerbaijan
Zira FK - Kapaz Ganja
۱۷:۳۰
Sumgayit Sheher Sumgayit - Gabala
۲۰:۳۰
  Premier League  Zimbabwe
Ngezi Platinum FC - CAPS United (ZIM)
۱۷:۳۰
Bantu Rovers - Hwange FC
۱۷:۳۰
ZPC Kariba - Shabanie Mine
۱۷:۳۰
FC Platinum - Triangle United FC
۱۷:۳۰
  Bangladesh League  Bangladesh
Sheikh Russel KC - Abahani Dhaka
۱۷:۴۵
  Premier League  Belarus
Dinamo Minsk - FC Neman Grodno
۱۷:۴۵
FC Slavia-Mozyr - FC Minsk
۱۹:۳۰
Krumkachy Minsk - Bate Borisov
۲۰:۰۰
  LOTTO Ekstraklasa  Poland
Legia Warszawa - Wisla Plock
۱۸:۰۰
Lech Poznan - Termalica BB Nieciecza
۲۰:۳۰
  LOI Premier Division  Ireland
Dundalk - Derry City
۱۸:۰۰
  Premier League - Regular  Georgia
Lokomotiv Tbilisi - FC Kolkheti-1913 Poti
۱۸:۰۰
FC Chikhura Sachkhere - FC Dinamo Tbilisi
۲۱:۰۰
  899244  Sweden
Husqvarna FF - Landskrona BoIS
۱۸:۳۰
  Ykkönen  Finland
KPV - GrIFK
۱۸:۳۰
  Segunda División  Paraguay
Deportivo Santaní - 3 de Febrero
۱۸:۳۰
Martín Ledesma - Resistencia SC
۲۳:۳۰
  Belgian First Division B  Belgium
A.FC.Tubize - KFCO Beerschot Wilrijk
۱۸:۳۰
  Division  Sweden
Arameisk-Syrianska IF - Västerås SK FK
۱۸:۳۰
  Persha Liga  Ukraine
Rukh Vynnyky - Arsenal Kyiv
۱۸:۳۰
  Regionalleague Ost  Austria
First Vienna FC - SK Rapid Amateure
۱۸:۳۰
  First League  Montenegro
Sutjeska - FK Zeta
۱۸:۳۰
  U21 Ligi - 1.Lig Group  Turkey
Elazigspor U21 - Eskisehirspor U21
۱۸:۳۰
  Super League  Switzerland
FC St. Gallen - Grasshopper Club Zürich
۱۸:۳۰
FC Luzern - FC Sion
۱۸:۳۰
FC Lugano - FC Basel
۱۸:۳۰
  Challenge League  Switzerland
FC Vaduz - FC Aarau
۱۸:۳۰
  Liga Pari-Match  Ukraine
PFC Olexandria - FC Karpaty
۱۸:۳۰
FC Zarya Lugansk - Zirka Kirovograd
۱۸:۳۰
Illichivets - Vorskla
۲۱:۰۰
Stal Dniprodzerdzhinsk - Dynamo Kyiv
۲۱:۰۰
  FNL  Russia
Rotor - Spartak Moskva-2
۱۸:۳۰
  Belgian Cup  Belgium
SC.Eendracht Aalst - Pepingen
۱۸:۳۰
Sp Petegem - Tempo Overijse
۲۲:۰۰
  Meistaradeildin  Faroe Islands
KÍ Klaksvík - Skála
۱۸:۳۰
  tipp3-Bundesliga  Austria
SCR Altach - LASK Linz
۱۹:۰۰
SKN St. Polten - Red Bull Salzburg
۱۹:۰۰
FK Austria Wien - SV Mattersburg
۲۱:۳۰
  National Division  Moldova
FC Zimbru Chisinau - FC Dacia Chisinau
۱۹:۰۰
FC Spicul Chișcăreni - FC Sheriff Tiraspol
۲۱:۳۰
  Coppa Italia Lega Pro Preliminary - Group L  Italy
Akragas - Sicula Leonzio
۱۹:۰۰
  Prva Liga  Slovenia
NK Olimpija Ljubljana - Ankaran Hrvatini
۱۹:۲۰
  Campeonato de Portugal Prio  Portugal
Armacenenses - Operário
۱۹:۳۰
Marítimo B - Sertanense
۱۹:۳۰
Sacavenense - Lusitânia
۱۹:۳۰
  3.division Opolsko - slaska  Poland
Stal Rzeszow - Wisla Sandomierz
۱۹:۳۰
Wiślanie Jaśkowice - Chelmianka Chelm
۱۹:۳۰
Motor Lublin - Resovia
۱۹:۳۰
  Synot liga  Czech Republic
FK Dukla Praha - FK Baumit Jablonec
۱۹:۳۰
FC Viktoria Plzen - FC Vysocina Jihlava
۱۹:۳۰
FC Zbrojovka Brno - SK Sigma Olomouc
۱۹:۳۰
  Superliga  Kosovo
Liria - Vellaznimi
۱۹:۳۰
Drita - Prishtina
۱۹:۳۰
Besa Peje - Gjilani
۱۹:۳۰
  Divison C  Slovakia
FC Zlate Moravce B - FC Borcice
۱۹:۳۰
  Second League  Montenegro
Celik - FK Bokelj
۱۹:۳۰
  Premier League  Nigeria
Gombe United - MFM FC
۱۹:۳۰
Enyimba FC (NGA) - Rivers United
۱۹:۳۰
Remo Stars - Wikki Tourist
۱۹:۳۰
Katsina United - Enugu Rangers (NGA)
۱۹:۳۰
Akwa United - Ifeanyi Ubah
۱۹:۳۰
Nasarawa United - Shooting Stars
۱۹:۳۰
Abia Warriors - Kano Pillars (NGA)
۱۹:۳۰
Plateau United - ABS
۱۹:۳۰
El Kanemi Warriors - Lobi Stars (NGA)
۱۹:۳۰
Niger Tornadoes - Sunshine Stars (NGA)
۱۹:۳۰
  First League  Bulgaria
Etar 1924 - Slavia Sofia
۱۹:۴۵
Ludogorets - Dunav Ruse
۲۲:۳۰
  Prva liga  Serbia
Bezanija - FK Indija
۲۰:۰۰
  Coppa Italia Lega Pro Preliminary - Group G  Italy
Fermana - Fondi
۲۰:۰۰
  Ligue 1  Tunisia
CA Bizertin - ES Zarzis
۲۰:۰۰
CS Sfaxien - Stade Tunisien
۲۰:۰۰
AS Gabès - Etoile du Sahel
۲۲:۳۰
Ben Guerdane - ES Tunis
۲۲:۳۰
Club Africain - Monastir
۲۲:۳۰
  Veikkausliiga  Finland
HJK - JJK
۲۰:۰۰
Ilves - VPS
۲۰:۰۰
  Argentino A - Reválida 5  Romania
CSU Craiova - Viitorul Constanta
۲۰:۰۰
FC Voluntari - CFR Cluj
۲۲:۳۰
  Segunda Division B2  Spain
Osasuna B - Barakaldo
۲۰:۳۰
  Premier League (Ligat ha`Al)  Israel
Bnei Sakhnin - Hapoel Akko
۲۰:۳۰
Beitar Jerusalem - Maccabi Tel Aviv
۲۲:۳۰
  1st Division  Cyprus
Anorthosis Famagusta - Nea Salamis
۲۰:۳۰
  Tippeligaen  Norway
Sandefjord - Odd BK
۲۰:۳۰
Molde - Stabæk
۲۰:۳۰
Aalesund FK - Tromsø
۲۰:۳۰
Kristiansund - Sogndal
۲۰:۳۰
Haugesund - Rosenborg
۲۰:۳۰
Brann - Viking
۲۲:۳۰
  BGL Ligue  Luxembourg
FC Victoria Rosport - Pétange
۲۰:۳۰
Racing Union - Fola Esch
۲۰:۴۵
  OBOS-Ligaen  Norway
Jerv - Elverum
۲۰:۳۰
Ullensaker/Kisa - Åsane
۲۰:۳۰
Fredrikstad - Arendal
۲۰:۳۰
Tromsdalen - Start
۲۰:۳۰
Strømmen - Mjøndalen
۲۰:۳۰
Florø - Sandnes Ulf
۲۰:۳۰
  Coppa Italia Lega Pro Preliminary - Group A  Italy
Cuneo - Carrarese
۲۰:۳۰
  Coppa Italia Lega Pro Preliminary - Group B  Italy
Triestina - Südtirol
۲۰:۳۰
  Pepsi Deildin  Iceland
IBV - ÍA Akranes
۲۰:۳۰
Breidablik - Vikingur O.
۲۲:۳۰
KA - Vikingur R.
۲۲:۳۰
  Serie A  Italy
AS Roma - Atalanta
۲۰:۳۰
Torino - Bologna
۲۳:۱۵
Fiorentina - Inter
۲۳:۱۵
Benevento - Sampdoria
۲۳:۱۵
Genoa - Sassuolo
۲۳:۱۵
AC Milan - Crotone
۲۳:۱۵
SPAL - Lazio
۲۳:۱۵
Chievo - Udinese
۲۳:۱۵
  Super League  Greece
PAOK - Levadiakos
۲۰:۴۵
Panionios - Kerkyra
۲۰:۴۵
Panaitolikos - AEK
۲۰:۴۵
Panathinaikos - Platanias
۲۳:۰۰
  Fortuna liga  Slovakia
MSK Zilina - FK DAC 1904 Dunajska Streda
۲۱:۰۰
  Coppa Italia Lega Pro Preliminary - Group E  Italy
Prato - Gavorrano
۲۱:۰۰
  1. Lig  Turkey
Elazigspor - Eskisehirspor
۲۱:۱۵
MKE Ankaragücü - Altinordu
۲۱:۳۰
Gaziantepspor - Gaziantep BBSK
۲۳:۱۵
  Süper Lig  Turkey
Göztepe - Kayserispor
۲۱:۳۰
Trabzonspor - Fenerbahçe
۲۳:۱۵
Akhisar Belediye - Antalyaspor
۲۳:۱۵
  Copa Pilsener Serie A  Ecuador
Emelec - Delfín SC
۲۱:۳۰
  Virsliga  Latvia
SPORTA KLUBS BABĪTE - FK Spartaks
۲۱:۳۰
  Segunda Division B1  Spain
Guijuelo - Rapido de Bouzas
۲۱:۳۰
  1. HNL  Croatia
Hajduk Split - NK Rudes
۲۱:۳۰
Slaven Belupo - Dinamo Zagreb
۲۳:۳۰
Inter Zapresic - Osijek
۲۳:۳۰
  Liga Nacional Apertura  Guatemala
Deportivo Petapa - Siquinalá
۲۱:۳۰
Marquense - Municipal
۲۱:۳۰
Sanarate FC - Xelajú
۲۲:۳۰
Comunicaciones - Malacateco
۲۲:۳۰
Cobán Imperial - Suchitepéquez
۲۲:۳۰
  Coppa Italia Lega Pro Preliminary - Group H  Italy
Fidelis Andria - Monopoli
۲۱:۳۰
  Segunda División  Chile
San Antonio Unido - Club Deportivo Municipal La Pintana
۲۲:۳۰
Independiente - Melipilla
۲۳:۰۰
Colchagua CD - Naval
۲۳:۳۰
  Jelen Super lige  Serbia
FK Zemun - FK Radnik Surdulica
۲۲:۳۰
Napredak Krusevac - Partizan Beograd
۲۲:۳۰
  Premier Liga  Bosnia-Herz
NK Vitez - Borac Banja Luka
۲۲:۳۰
  Segunda División  Venezuela
Atlético Venezuela II - Angostura FC
۲۲:۳۰
  Coppa Italia Lega Pro Preliminary - Group C  Italy
Ravenna - Fano
۲۳:۰۰
  Coppa Italia Lega Pro Preliminary - Group D  Italy
Pontedera - Pistoiese
۲۳:۰۰
  Coppa Italia Lega Pro Preliminary - Group I  Italy
Catanzaro - Reggina
۲۳:۰۰
  Primera División  Uruguay
River Plate - Liverpool
۲۳:۰۰
Danubio - Wanderers
۲۳:۰۰